Představili jsme se starostům z Mikroregionu Radbuza

V tandemu s Dušanem Duchkem, starostou obce Zbůch, jsme tento čtvrtek (14. 12. 2023) v Staňkově představili základní myšlenku a cíle našeho energetického společenství starostům z Mikroregionu Radbuza. Ve Zbůchu totiž právě rozbíháme pilotní projekt s cílem zlepšit energetickou účinnost obecních budov a současně snížit náklady na energie tamním občanům a podnikatelům.

Na pana Duchka navázala předsedkyně našeho společenství Andrea Kubernátová, od které se posluchači dozvěděli více o zbůšském projektu, ale také o naší vizi, plánech a hlavně o možnostech spolupráce s ENERKOM Plzeňsko.

Slova řečníků nejspíše padla na úrodnou půdu, jelikož zúčastnění starostové následně vášnivě diskutovali o možnostech sdílení energií. Není se čemu divit, dyť komunitní a komunální energetika je v současnosti mezi hlavními tématy starostů a starostek po celé České republice. Zároveň se na nás většina starostů obrátila se zájmem o možnou spolupráci s naším energetickým společenství.

Projevený zájem nás samozřejmě rozhodně těší a už se nemůžeme dočkat až v příštím roce navštívíme další obce a myšlenku komunitní energetiky předáme dalším a dalším obcím, firmám a občanům.